Prelegenci

Larry i Liz, tworząc nurt Playful Parenting, zainspirowali ludzi na całym świecie do podmiotowego spojrzenia na dzieci i wychowania opartego o zabawę.

Lawrence Cohen jest psychologiem klinicznym, specjalizującym się w terapii rodziców, dzieci i rodziny.
Jest autorem bestsellerów “Rodzicielstwo przez Zabawę”, “Nie strach się bać” i “Siłowanki”. Jego książki zostały przetłumaczone na 18 języków.

Ilizabeth Wollheim jest psychologiem klinicznym, facylitatorem sprawiedliwości naprawczej oraz prowadzi kursy mindfulness.

Larry i Liz, bazując na książkach Larrego, prowadzą warsztaty dla rodziców i specjalistów na całym świecie. Mają dwójkę dorosłych dzieci i wnuczkę. Mieszkają w Portland, w stanie Oregon, w USA.

W trakcie konferencji będziecie mieli okazję uczestniczyć w dwugodzinnym spotkaniu w czasie rzeczywistym, w trakcie którego zaprezentują oni idee Rodzicielstwa przez Zabawę.

Jesse Robert Coffino jest założycielem i dyrektorem generalnym Anji Play w USA oraz współzałożycielem True Play Foundation. Mówi biegle po mandaryńsku, gdyż przez siedem lat blisko współpracował z Cheng Xueqin, dzięki czemu mógł przetłumaczyć i przekazać idee Anji Play reszcie świata. Przez ostatnie dwa lata Jesse współpracował z nauczycielami i edukatorami w celu wdrążenia podejścia Anji Play w zachodnich programach edukacyjnych.

Jesse jest też autorem wielu artykułów i esejów dotyczących historii i praktyki podejścia Anji Play, w tym: “The Anji Play Ecology of Early Learning” (Childhood Education, Vol. 95, No. 1), edytował “The Anji
Interviews,” oraz szerzył idee Anji Play w takich organizacjach, jak:
Google, Lawrence Livermore National Laboratory, UNESCO, Bank Światowy czy BRAC (Międzynarodowa Organizacja Rozwoju).

Ukończył licencjat z nauk politycznych na Uniwersytecie Columbia. To on jest osobą odpowiedzialną za większość treści i zdjęć znajdujących się na stronie anjiplay.com i kanałów Anji Play na Twitterze, Facebooku i Instagramie.

Jesse udzielił wywiadu na temat ryzyka w zabawie, z którego dowiecie się:
– Czym jest ryzyko?
– Dlaczego jego podejmowanie jest niezbędne w życiu?
– Skąd wiadomo, czy podejmowana przez dziecko aktywność jest dla niego bezpieczna?
– Jak zaopiekować swój strach, żeby nie ograniczać rozwoju dziecka?

Mama Manon jest delikatną i współczującą duszą, która postanowiła poświęcić swoje życie sprawianiu by świat stał się lepszym miejscem. Robi to przez wspieranie matek w ich rodzicielstwie oraz zajmowanie się uzdrawianiem traumy. 

Szkoląc się w Somatic Experiencing, z pasją zaangażowała się w patrzenie na dorosłych i dzieci przez optykę ich układu nerwowego.

Pracuje jeden na jeden z matkami oraz z większymi grupami rodziców i profesjonalistów zainteresowanych holistycznym podejściem do dziecka.

W zeszłym roku, w czasie trasy po ponad 20 australijskich miastach, przedstawiła swoje warsztaty o wdzięcznym tytule „Pobaw się ze mną!”. Dzięki nim uczestnicy mogli spojrzeć na trudne zachowania swoich dzieci z nowej perspektywy i otrzymali oparte o zabawę strategie, wspierające ich w codziennych wyzwaniach rodzicielstwa. 

Prowadzi blog MamaManon

Manon udzieliła wywiadu na temat lęku separcyjnego, z którego dowiecie się:

  • Czym jest lęk separacyjny i w jakich okresach najczęściej się pojawią?
  • Co dzieje się w mózgu małego dziecka, kiedy ma zostać rozdzielone z mamą?
  • Jak wspierać proces adaptacji?
  • Jak pomóc dziecku pokonać lęk separacyjny?

Jest psychologiem, mamą trojga dzieci. Wspiera rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udziela konsultacji psychologicznych w Bliskim Miejscu w Warszawie, prowadzi warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Jest autorką książki „Rodzeństwo”. Prowadzi blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: www.gosiastanczyk.pl.

Interesuje się metodami edukacji opartymi na głębokim szacunku do dziecka i zaufaniu do jego rozwoju. Lubi wspierać rodziców w radzeniu sobie z trudnościami, związanymi z sytuacjami okołoszkolnymi.

W wywiadzie opowiada o roli jaką pełni zabawa w rodzeństwie, o tym jak wspierać wzajemne relacje swoich dzieci i czy warto w nie czasem ingerować.

Od ponad dwunastu lat poszerza swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pracy z małymi dziećmi (1-7 lat), ich rodzicami oraz opiekunami. W swojej pracy chce wspierać dzieci i dorosłych w umacnianiu relacji między nimi. Ma głębokie przekonanie, że bezpieczna, bliska relacja między dzieckiem a dorosłym jest zasobem, który daje moc do zmiany i rozwoju. Ufa w rodzicielskie i dziecięce kompetencje, stara się towarzyszyć dzieciom i rodzicom, nie narzucać gotowych rozwiązań i z dużą uważnością przyglądać się wyjątkowości każdej z sytuacji, których doświadczają. Stawia na rzetelną i sprawdzoną wiedzę psychologiczną, na bieżąco śledzi badania z zakresu psychologii dziecka, a ich rezultaty pomaga przełożyć rodzicom na język i realia codzienności. W swojej pracy wspiera również specjalistów pracujących z małymi dziećmi, prowadzi szkolenia i konsultacje dla nauczycieli dzieci w wieku przedszkolnym.

Jest coachką, coachką kryzysową, mentorką, trenerką i facylitatorką podejścia Self-Reg. Prowadzi blog DyleMatki i napisała trzy książki o samoregulacji dla dzieci i dorosłych z serii „Self-Regulation”.

Prywatnie jest wysoko wrażliwą mamą trzech synów w wieku 10, 8 i prawie 5 lat, z których co najmniej jeden też jest wysoko wrażliwy.

Agnieszka udzieliła wywiadu „Zabawa i samoregulacja”, z którego dowiecie czym jest selg-reg i jak wspierać dziecko w regulacji emocji przez zabawę.