Webinary

Webinary odbędą się w czasie rzeczywistym o godzinach 16.00-17.30 i nie będą nagrywane. Ze względu na komfort pracy w tej formie, obowiązują limity osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Barbara Główka „Gdzie te paluchy? Czyli o zabawie jedzeniem”

Barbara jest dietetykiem dziecięcym i autorką bloga Małe Główki. Możnaby powiedzieć, że na dietetyce zjadła zęby, gdyby nie to, że zjadła je na niezwykle kreatywnej zabawie ze swoimi dziećmi.

Opowie o tym:
Czy połączenie jedzenia i zabawy może być korzystne dla rozwoju dzieci?
Jak poradzić sobie z zabawą przy jedzeniu?
Czy zabawa uzdrowi niejadka?
Czym różni się zabawa od zabawiania?
Czy jedzenie przy bajce to droga do rodzicielskiego piekła?

Agnieszka Browarska „Zabawa w pierwszym roku życia”

Agnieszka jest lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii oraz Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, regularnie konsultuje rodziców małych dzieci. Jest też założycielką Fundacji Specjaliści Dzieciom, współautorką książki „Rodzicu Poznaj mnie” i autorką bloga Lekarskim Okiem.

Na webinarze opowie o zabawie w pierwszym roku życia, jej wpływie na rozwój dziecka i budowanie więzi z rodzicem.

Anna Dziewulska „Czego możemy nauczyć się o zabawie od zwierząt?”

Anna jest psycholożką, pracującą w nurcie Rodzicielstwa Bliskości i autorką bloga W relacji z naturą. Mówi o sobie, że jest człowiekiem lasu, dlatego w swojej pracy terapeutycznej sięga do kąpieli leśnych, spacerów terapeutycznych czy nauki uważności w kontakcie z naturą.

W trakcie webinaru zaprezentuje jak bawią się zwierzęta, czego możemy się od nich nauczyć i jak przełożyć to na własne życie.

Barbara Zamożniewicz i Maria Hornowska-Stoch „Zabawa w przyrodzie”

Barbara jest autorką bloga Wielki Zachwyt i niestrudzoną inicjatorką imprez, które zachęcają dzieci do spędzania czasu w przyrodzie.

Maria jest psychologiem wspierającym rodziców i placówki edukacyjne, pracuje w nurcie Rodzicielstwa Bliskości.

Barbara i Maria tworzą projekt Rodzicielstwo Blisko Natury, które jak mówią jest codzienną praktyką bycia blisko siebie, blisko dzieci i czerpania z bogactwa, jakie oferuje Przyroda. To filozofia życia, która ułatwiająca układanie życiowych priorytetów i dokonywanie wyborów.

Anna Skibicka „Zabawa muzyką”

Anna jest psycholożką wspierającą rodziny w nurcie Rodzicielstwa Bliskości oraz organizatorką konferencji Muzyka Relacji.

Jej webinar skupi się na tym jak zabawa muzyką, może pomóc dziecku w regulacji emocji, budowaniu relacji i kompetencji społecznych.

Monika Rutowska-Leśniewska

Monika kieruje w firmie Trefl działem gier edukacyjnych i klasycznych. Jest autorką kilkudziesięciu gier. Na graniu w gry z dziećmi spędziła setki godzin. 

Jest entuzjastką idei Playful learning, czyli edukacji przez zabawę. Stale poszukuje, wymyśla i testuje nowe pomysły edukacyjne. Prywatnie mama dwójki dzieci. 

Opowie o tym:
– dlaczego granie z dziećmi z gry jest wspaniałą formą zabawy?
– na co zwrócić uwagę przy wyborze gry?
– dlaczego warto zainteresować się grami kooperacyjnymi? 
– jak pomóc dziecku poradzić sobie z porażką?

Marta Sikorska

Od 13 lat zajmuje się tworzeniem i prowadzeniem programów edukacyjnych i rozwojowych z udziałem koni – Equine Assisted Learning. W ramach tej działalności przeprowadziła kilkanaście warsztatów dla dzieci i rodziców zbudowanych na zabawie. Na bazie zabawy i dobrowolności, facylituje zarówno programy rozwijające umiejętności społeczne dla dzieci jak i interwencje dla dorosłych i profesjonalistów. Webinar zainteresuje osoby, które w swoim otoczeniu mają dzieci zafascynowane końmi, lub takie które same doświadczyły takich emocjonalnych reakcji wobec tych zwierząt.

– Jakie informacje o dziecięcych potrzebach niesie ze sobą „miłość” do koni?
– Jak można budować świat zabawy wokół tematu koni jednocześnie lepiej poznając siebie i dziecko?
– Jak radzić sobie z brakiem fizycznego dostępu do koni?
– Jak towarzysząc dziecku w jego zainteresowaniu końmi możemy obudzić w sobie ducha zabawy?

Karla Orban

Karla jest psychologiem i trenerką empatycznej komunikacji. Szkoli się w czteroletniej szkole psychoterapii systemowej. Prowadzi cykl podcastów „Codziennik Rodzica” oraz warsztaty dla rodziców i nauczycieli.

Podczas webinaru opowie o tym, jak zabawa może pomóc w radzeniu sobie z dużymi zmianami w życiu dziecka: przeprowadzką, rozpoczęciem lub zmianą przedszkola, chorobą czy rozstaniem rodziców.